Stretnutie s Peace_menkami a Láskou

STRETNUTIE S PEACE_MENKAMI A LÁSKOU:

Na stretnutí s Peace_menkami a Láskou spočinieme v májovom čase a dovolíme si naladiť sa na rytmus prírody. Budeme lásku lúskať, rozprávať sa o nej, zdieľať a pomenovávať to, čo sa nám deje. O chvíľach, kedy ju zažívame, alebo aj nezažívame. Spomenieme si na príbehy, kedy sme ju jasne vnímali a zistíme náš primárny jazyk lásky. Pomôže nám to porozumieť sebe a zároveň aj iným. Uvedomíme si, ktorú nádrž lásky si v našom veku práve teraz napĺňame, a ktorú potrebujeme skontrolovať, či ju náhodou nemáme vyprázdnenú, a ani si nemusíme uvedomovať, že sme po jej obsahu smädní.

Aj naše stretnutie bude napĺňaním si nádob – pre niekoho priateľstva, pre iného sebalásky či spoločných záľub. Budeme sa nasycovať, aby sme boli schopní dávať. Ale hlavne prinesieme viac vhľadu do našich bežných dní, aby sme potom logickú časť mohli pustiť, vystriedať ju medziľudskými skúsenosťami a zostať v nich uvoľnení s vedomím, že všetko je tak, ako má byť...

Dátum Zdieľania
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
€45 €37,50 bez DPH
Skladom

LÁSKA. Prihovára sa nám cez láskavosť, láskyplnosť, nelásku, láskanie, zaláskovanie, sebalásku, všelásku... a možno vám prídu na myseľ ďalšie lásky v rôznych podobách a premenách, ktoré ľudstvo zažíva odjakživa. Keď sa povie láska, každému príde na um niečo iné alebo niekto iný... mama, otec, starí rodičia, dieťa, spolužiak, milenec, partner, sex, Boh, činnosť, ktorú milujeme, príroda, umenie, ktoré povznáša... motýle v bruchu, zimomriavky, medové týždne, eufória...

Keď sme zamilovaní, všetko vidíme krajšie, počujeme hudbu sfér, svet sa nám krásne zjednoduší...

Keď sa od lásky vzdialime, prežívame hnev, strach, smútok či iné nepríjemnosti, aby sme si uvedomili, na čom, alebo na kom lipneme. V takej chvíli si môžeme pripomenúť slová z prsteňa pre kráľa Šalamúna: „Aj toto pominie.“ Emočné údolia nás odrážajú smerom k vrcholom a z nich opäť vidíme ľudí, veci a udalosti z nadhľadu, či odstupu. Niečo v zabehnutých dňoch môžeme zmeniť, a po čase znova pocítiť posilňujúci vplyv lásky.

A keďže aj toto pominie, pre praktický život nám môžu byť nápomocné pohľady na lásku z viacerých uhlov. Gary Chapman, autor knihy Päť jazykov lásky,  zistil z pozorovania vzťahov, že ľudia ju vnímajú a dávajú rôznym spôsobom. Ďalším nápomocným zdrojom môže byť pohľad na druhy lásky, ktorými postupne prechádzame v rôznych životných etapách. John Gray ich vo svojom diele ,,Ako získať, čo chcete, ako si vážiť, čo máte'' prirovnal k nádržiam, ktoré si potrebujeme napĺňať, aby sme ten šťastia plný pocit zažívali častejšie, aby sme sa k nemu vedeli skôr vrátiť, a aby sme žili vedomejšie.

 

O STRETNUTIACH S PEACE_MENKAMI: 

Zdieľania s Peace_menkami predstavujú stretnutia naživo, ktoré sú vedené dvomi obdivovateľkami sily a krásy slov Ankou a Andreou. Sú tvorené a otvorené pre každého, kto cíti volanie a potrebu spojiť sa so skutočným hlasom svojej duše skrze zdieľania, príbehy, literatúru, písanie a kreatívne techniky v priateľskom prostredí vzájomného rešpektu a podpory. Budeme sa stretávať v priestoroch bratislavského Ay Bistra, ktoré obohatí každé stretnutie o chutné, domáce a s láskou pripravené občerstvenie. Veríme, že náhody neexistujú, a preto sa pri každom stretnutí tešíme na to, ako sa navzájom rozpoznáme. 

 

ČO SI ODTIAĽ ODNESIEM:

Veríme, že si z každého zdieľania odnesiete čo najsilnejší zážitok stretnutia sa so sebou samým. Čas v príjemnej spoločnosti a rozhovory, ktoré zanechajú ozvenu v pohodlí krásneho miesta a domáceho občerstvenia. Jedným zo zámerov každého nášho zdieľania je odľahčiť dušu, aby sme jej mohli pribaliť aj ,,Balíček na cestu''. To, čo v ňom nájdete, nechávame pod spisovateľským rúškom tajomstva :)

 

STRETNUTIE TI MÔŽE DOBRE PADNÚŤ:
  • ak sa ti žiada pozastaviť sa v kolotoči bežných dní
  • ak chceš poznať pozadie tvojich emócií a vzťahov
  • ak pociťuješ nespokojnosť v tvojom živote
  • ak tvoje vzťahy nie sú také, ako by si si želal / želala
  • ak túžiš po  romantickom partnerovi / partnerke
  • ak niekde v duši vnímaš prázdne miesto alebo osamelosť
  • ak máš chuť vypočuť si príbehy iných ľudí a uvítaš priestor na zdieľanie
  • ak sa odvážiš spomenúť si na vlastné výživné zdroje a prijať ich do súčasnosti
  • alebo... pokojne môžeš prísť bez akýchkoľvek očakávaní, necháš sa prekvapiť a užiješ si spontánnosť... s Láskou
 
 
ČO SI TREBA PRINIESŤ:
 

Nič viac, než seba samého. Všetko ostatné na vás čaká tu.

 

REZERVÁCIA:

Počet miest na každé zdieľanie je kapacitne obmedzený. Vaše miesto Vám bude rezervované až po urobení objednávky, jej úhrade a po obdržaní potvrdzovacieho emailu. 

 

STRETNEME SA V TÝCHTO DŇOCH: 

Téma zdieľania Dátum Čas  Trvanie
Zdieľanie s Peace_menkami a Láskou 7.5.2023 17:00 2,5 hod

  

 

AK NIE SOM Z BRATISLAVY:

Ak nie ste z Bratislavy, ale radi by ste sa zúčastnili niektorého zo stretnutí, možno Vám pomôže informácia, že Ay Bistro sa nachádza hneď vedľa Autobusovej stanice Nivy, kde sa môžete pohodlne dopraviť aj autobusom. Možno, že práve toto je skvelá príležitosť urobiť si výlet pre seba a svoju dušu :) 

 

MIESTO:

Zdieľania s Peace_menkami budú prebiehať v krásnom prostredí novootvoreného Ay Bistra v Bratislave na Grösslingovej 62, len na skok od obchodného centra NIVY. 

 Beige minimalist photo collage-2_1

 

OBČERSTVENIE: 

Súčasťou každého nášho stretnutia bude občerstvenie z dieľne láskavých rúk Ivetky a Adriky, ktoré vedú Ay Bistro v duchu príjemnej atmosféry a chutného, vždy s láskou pripraveného jedla. Spoločné hodovanie so slaným aj sladkým občerstvením a horúcim nápojom bude krásnou čerešničkou a oslavou nášho spoločného zdieľania.

 

Beige minimalist photo collage

 

PARKOVANIE: 

Obchodné centrum NIVY je iba 5 minút pešo od priestorov Ay Bistra. Počas pracovných dní je parkovanie v centre NIVY počas prvých 3 hodín zdarma a počas víkendu je prvých 5 hodín zdarma.

 

KTO VÁS BUDE SPREVÁDZAŤ ZDIEĽANIAMI:

 

IMG_6517

 

Anka Halajová

  Celý život sa učím láske. Často som si myslela, že je niečo dôležitejšie a keď som sa stratila medzi výbornými výsledkami v školách či práci, rodinnými záležitosťami, partnermi, peniazmi, informáciami, túžbami po uznaní alebo po bezkonfliktných vzťahoch, hľadala som. Opäť som riešila lásku. Sebalásku. A keď mi ani to po čase nestačilo a pochopila som silu závislostí, vzdala som sa. Už ma oslobodí len Boh. A takto plávam v oceáne všetkého a vnímam jeho prúdy ukotvená v oživujúcom princípe. Cez svoje telo cítim signály, ak sa odkláňam od svojej cesty.

   Harmónia v nás. To bol seminár, ktorý som pred rokmi vytvorila, aby som odovzdala to, čo som sa naučila. Som naň  hrdá rovnako ako na básne a ebooky, ktoré som napísala. Detailné štúdium, pozorovanie a moje slepé uličky ma naučili, kade cesta nevedie a tiež mi pomohli vnímať môj zmysel. Teraz viem, že kráčam dopredu každým krokom, každým rozhodnutím. Tým, ktorým postúpim ďalej, ale aj keď odídem alebo keď zostanem stáť a počkám na správnu chvíľu, správneho človeka, na náhodu, ktorú dokáže zorganizovať len Vyššia moc. Keď ma sprevádza odvaha, radosť a vedomie zmysluplnosti ťažších chvíľ, viem, že sa blížim k láske a pokoju v duši.  

   Cítim, že aj naše Stretnutia s Peace_menkami sú tým správnym krokom. Dúfam, že bude správny aj pre Vás."

 

 

Andrea Kmeťová

  ,,Láska, to najpoužívanejšie slovo básnikov, a predsa v sebe stále ukrýva toľko záhad. Má toľko jazykov, ktorými komunikuje, no reč má len jednu. Jasnú, hrejivú, večne liečivú a ničím nepodmienenú. Keď mi Anka, podarovala knižky ,,Päť jazykov lásky'' a ,,Ako získať, čo chcete, ako si vážiť, čo máte'', stačilo mi menej, než jeden týždeň, aby som ich mala prelúskané, aj preláskané :). Rovnako ako ma fascinuje zdravá výživa pre telo, moje vnútro baží po informáciách a poznatkoch o niečom, čo je primárnou potravou a zároveň stavebnou jednotkou mojej duše - o láske. V týchto dvoch dielach som našla odpovede na mnohé otázky, o ktorých som ani nikdy netušila, že si ich môžem klásť.

   Neklásť si ich však často spôsobuje to, že si voči sebe kladieme odpor, a to nás od lásky, ktorá je našou prirodzenou podstatou, len odďaľuje. Dozvedela som sa o mojich primárnych láskopotrebách a jazykoch lásky. O tom, ktoré nádrže lásky mám nenaplnené, a ako sa ich snažím dočerpať na miestach, kde mi už nemôžu poskytnúť žiadne palivo. Štúdium lásky znie ako niečo z idealistického románu, ale keď sa nad tým tak zamyslíme, čo by mohlo byť dôležitejšie, než spytovať to, čo je tým najväčším zmyslom nášho života? ''

  

Tešíme sa na spoločné chvíle.

Anka a Andrea  

Kód Kód: 426/11
Kategória: STRETNUTIA NAŽIVO
Späť do obchodu